NA ZDROWIE

Nasi Terapeuci

Felinoterapię prowadzimy w formie indywidualnej i w formie grupowej:

 

  • W terapii indywidualnej obecny jest pacjent, felinoterapeuta i oczywiście kot. Obecność kota wpływa na zmniejszenie oporu w kontakcie terapeutycznym, który jest związany ze stresem (stres może występować zwłaszcza podczas pierwszych zajęć). Kiedy podczas spotkania obecny jest kot, staje się on tematem wspólnym dla pacjenta i terapeuty. Sprawdza się to zwłaszcza w przypadku dzieci. Obcowanie z kotem rozwija wrażliwość u dzieci, uczy empatii. Dziecko reagując w naturalny sposób na zachowania kota okazuje swoje emocje i uczucia. Kontakt z kotem uczy i ułatwia doświadczać otoczenie. Dziecko uczy się samokontroli i cierpliwości.

 

  • Terapię grupową prowadzimy w niewielkich grupach. Kot jest jednym z uczestników. Każdy uczestnik może mieć bezpośredni kontakt z kotem, jeżeli oczywiście tego chce. Czasami pacjentom wystarcza sama obecność kota, która wpływa na atmosferę w grupie. W celu uzyskania widocznych efektów terapeutycznych zajęcia prowadzimy z określoną częstotliwością. Niekiedy osoba zamknięta, pozostającą z boku podczas pierwszych zajęć, na kolejnych zajęciach pokonuje swoje bariery i aktywnie uczestniczy.

Kontakt z kotem ma duży wpływa na nasze zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Przytulanie i głaskanie kota pobudza organizm człowieka do produkcji endorfin – hormonów szczęścia, wywołujących stan zadowolenia, dobrego samopoczucia a nawet uśmierzania bólu.

Mruczenie kota wpływa na poziom ciśnienia krwi oraz redukcję stresu.

 

Zapraszamy na zajęcia w siedzibie Fundacji.

 

Termin zajęć ustalany jest indywidualnie. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.